Zamki Szkocji - Redhouse

Zamek Redhouse (Redhouse Castle) to zamek zbudowany w stylu baronialnym, położony w pobliżu miasta Dalkeith, około 13 kilometrów na południowy wschód od Edynburga.
Zamki Szkocji - Redhouse

Zamki Szkocji - Zamek Redhouse

Zamek Redhouse (Redhouse Castle) to zamek zbudowany w stylu baronialnym, położony w pobliżu miasta Dalkeith, około 13 kilometrów na południowy wschód od Edynburga. Zamek był pierwotnie wieżą mieszkalną, zbudowaną w XIV wieku, a następnie został rozbudowany o dodatkowe skrzydła w XVII i XVIII wieku.

Historia zamku Redhouse jest bogata i związana z wieloma postaciami ze szkockiej historii. W XV wieku zamek należał do rodu Gourlay, a w XVII wieku stał się własnością rodziny Foulis. W XVIII wieku zamek został sprzedany rodzinie Wauchope, która przeprowadziła jego rozbudowę i modernizację.

W czasie II wojny światowej zamek był wykorzystywany jako baza wojskowa i ośrodek szkoleniowy, a po wojnie został przejęty przez władze miejskie Edynburga. W latach 60-tych XX wieku zamek został sprzedany prywatnej rodzinie, która przeprowadziła jego gruntowną renowację i przywróciła zamek do dawnej świetności.

Dziś zamek Redhouse jest prywatną rezydencją i nie jest otwarty dla zwiedzających, jednak można go zobaczyć z zewnątrz i podziwiać jego malownicze położenie. Zamek jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Szkocji i jest często wykorzystywany jako sceneria do filmów i sesji zdjęciowych.

Zamki Szkocji-Zamek Redhouse
Zamki Szkocji-Zamek Redhouse
Zamki Szkocji-Zamek Redhouse
Zamki Szkocji-Zamek Redhouse