Zamki Szkocji - Keiss

Zamki Szkocji-Zamek Keiss. Zamek Keiss to zabytkowy zamek położony w pobliżu wioski Keiss, w północnej części Szkocji, w hrabstwie Highland. Zamek został zbudowany w XV wieku jako warownia, a następnie przebudowany w stylu gotyckim w XVII wieku.

Zamki Szkocji - Keiss

Zamki Szkocji - Zamek Keiss

Zamek Keiss to zabytkowy zamek położony w pobliżu wioski Keiss, w północnej części Szkocji, w hrabstwie Highland. Zamek został zbudowany w XV wieku jako warownia, a następnie przebudowany w stylu gotyckim w XVII wieku.

Zamek Keiss był miejscem ważnych wydarzeń historycznych. W czasie rewolucji Glorious Revolution w 1689 roku, zamek był miejscem pobytu buntowników, którzy sprzeciwiali się panowaniu Jakuba II. Podczas II wojny światowej zamek został wykorzystany jako magazyn amunicji.

Obecnie zamek jest w stanie ruiny i częściowo zrujnowany. Widoczne są pozostałości murów i wież, które nadal zachowują swoją imponującą architekturę. Wokół zamku znajduje się piękny park, w którym można spacerować i podziwiać widoki na Morze Północne oraz krajobrazy Szkocji.

Zamek Keiss jest popularnym miejscem dla miłośników historii i architektury oraz dla turystów, którzy szukają niezwykłych miejsc do zwiedzania. W pobliżu zamku znajdują się również inne atrakcje turystyczne, takie jak plaże, klify i okoliczne wioski, które warto odwiedzić podczas pobytu w tej części Szkocji.


Zamki Szkocji-Zamek Keiss
Zamki Szkocji-Zamek Keiss
Zamki Szkocji-Zamek Keiss