Zamki Szkocji - Elcho

Zamki Szkocji-Zamek Zamek Elcho to zamek położony w pobliżu miasta Perth, w Szkocji. Zamek został zbudowany w połowie XVI wieku przez rodzinę Wemyss jako siedziba rodowa.
Zamki Szkocji - Elcho

Zamki Szkocji - Zamek Elcho

Zamek Elcho to zamek położony w pobliżu miasta Perth, w Szkocji. Zamek został zbudowany w połowie XVI wieku przez rodzinę Wemyss jako siedziba rodowa.

Zamek Elcho to budowla z piaskowca, w stylu renesansowym, z wieżą od strony zachodniej i dziedzińcem wewnętrznym. Zamek był kilkakrotnie przebudowywany i rozbudowywany, w tym w XVII wieku, kiedy to dodano drugą wieżę i wiele dekoracyjnych elementów, takich jak krenelaż i ozdobne szczyty.

W czasie powstania jacobickiego w 1715 roku, zamek Elcho był jednym z ośrodków rebelii, a jego właściciel George Wemyss dołączył do armii jakobickiej. Po klęsce rebelii, zamek został skonfiskowany przez rząd i sprzedany na aukcji.

W ciągu kolejnych dziesięcioleci, zamek Elcho popadał w ruinę, a jego wieże były wykorzystywane jako punkty obserwacyjne podczas I wojny światowej. W latach 20. XX wieku, zamek został zakupiony przez prywatnego właściciela, który przeprowadził prace restauracyjne i odtworzył jego pierwotny wygląd.

Dzisiaj, zamek Elcho jest dostępny dla turystów i jest popularnym miejscem do zwiedzania. Na terenie zamku znajdują się piękne ogrody, a z wież można podziwiać malownicze widoki na okolicę. Wnętrza zamku, wraz ze swoimi ozdobnymi kominkami i rzeźbami, również są otwarte dla zwiedzających.


Zamki Szkocji-Zamek Elcho
Zamki Szkocji-Zamek Elcho
Zamki Szkocji-Zamek Elcho