Zamki Szkocji - Midhope

Zamki Szkocji-Zamek Midhope.Zamek Midhope, znany również jako Lallybroch, to średniowieczna twierdza położona w hrabstwie West Lothian w Szkocji. Zamek jest znany z tego, że został wykorzystany jako plan filmowy w popularnym serialu telewizyjnym "Outlander".
Zamki Szkocji - Midhope

Zamki Szkocji - Zamek Midhope

Zamek Midhope, znany również jako Lallybroch, to średniowieczna twierdza położona w hrabstwie West Lothian w Szkocji. Zamek jest znany z tego, że został wykorzystany jako plan filmowy w popularnym serialu telewizyjnym "Outlander", opartym na serii powieści autorstwa Diany Gabaldon.

Zamek Midhope został zbudowany w XV wieku i był siedzibą klanu Hopetoun. W XIX wieku zamek stał się częścią majątku Hopetoun House, ale w XX wieku został opuszczony i popadł w ruinę. W latach 90. XX wieku zamek został zakupiony przez prywatnego właściciela, który przeprowadził prace restauracyjne, aby przywrócić mu dawny blask.

Zamek Midhope jest dzisiaj otwarty dla zwiedzających, ale z uwagi na jego sławę związana z serialem "Outlander", cieszy się szczególną popularnością wśród fanów. Na terenie zamku można zobaczyć wiele oryginalnych elementów architektonicznych, takich jak kamienna klatka schodowa, a także przypuszczalne miejsca, w których kręcono sceny z serialu.

Zamek Midhope pojawia się w serialu "Outlander" jako siedziba głównego bohatera Jamiego Frasera i jego rodziny, znany jako Lallybroch. Ponadto, wiele scen z serialu kręconych było w okolicach zamku i w pobliskim hrabstwie Fife. Zamek Midhope stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Szkocji, dzięki popularności "Outlandera" i przyciąga fanów serialu z całego świata.


Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope