Zamki Szkocji - Midhope

Zamki Szkocji-Zamek Midhope.Zamek Midhope, znany również jako Lallybroch, to średniowieczna twierdza położona w hrabstwie West Lothian w Szkocji. Zamek jest znany z tego, że został wykorzystany jako plan filmowy w popularnym serialu telewizyjnym "Outlander".
Zamki Szkocji - Midhope

Zamki Szkocji - Zamek Midhope

Zamek Midhope, znany również jako Midhope Castle, to malownicza ruina położona w Szkocji, w pobliżu wsi Abercorn na terenie posiadłości Hopetoun House, kilka mil na zachód od Edynburga. Jest to zabytkowy budynek, który datowany jest na początek XVII wieku, chociaż jego historia może sięgać jeszcze wcześniejszych czasów.

Architektonicznie, Midhope Castle jest przykładem typowego szkockiego "tower house" - domu wieżowego. Budowle tego typu były popularne w Szkocji w średniowieczu i okresie renesansu. Zamek składa się z czteropiętrowej wieży z kamienia, z charakterystycznymi dla tego okresu elementami, takimi jak wąskie okna strzelnicze i grube mury.

Przez lata Midhope przeszedł różne losy. Początkowo był domem rodziny Martynów, później przeszedł w ręce rodziny Drummondów, a w końcu stał się częścią posiadłości hrabiów Hopetoun. Z biegiem czasu zamek został opuszczony i popadł w ruinę, ale nadal zachował swój urok i jest popularnym miejscem odwiedzin, szczególnie po tym, jak został użyty jako lokalizacja filmowa w popularnym serialu telewizyjnym "Outlander", gdzie służył jako Lallybroch, rodzinny dom głównego bohatera, Jamiego Frasera.

Dziś Zamek Midhope jest dostępny do zwiedzania, choć jego wnętrze jest zamknięte dla publiczności ze względu na stan ruiny. Jego urokliwa lokalizacja i bogata historia sprawiają, że jest on ciekawym celem dla miłośników historii, architektury oraz fanów kultury popularnej.

Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope
Zamki Szkocji-Zamek Midhope