Zamki Szkocji - Thurso

Zamki Szkocji-Zamek Thurso.Thurso East Castle, znany również jako Wolfburn House, to zamek znajdujący się w pobliżu miasta Thurso w hrabstwie Highland w północnej Szkocji. Zamek został zbudowany w XVII wieku i był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany w ciągu wieków.
Zamki Szkocji - Thurso

Zamki Szkocji - Zamek Thurso

Thurso East Castle, znany również jako Wolfburn House, to zamek znajdujący się w pobliżu miasta Thurso w hrabstwie Highland w północnej Szkocji. Zamek został zbudowany w XVII wieku i był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany w ciągu wieków.

W czasie swojej historii zamek zmieniał wielu właścicieli i odgrywał różne role. W XIX wieku został zamieniony na pałac myśliwski, a w XX wieku pełnił funkcję siedziby władz lokalnych. W 2013 roku zamek został zakupiony przez prywatnego właściciela, który rozpoczął prace nad renowacją i przywróceniem mu dawnej świetności.

Dzisiaj zamek nie jest otwarty dla zwiedzających, ale można go zobaczyć z zewnątrz. Znajduje się on na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Zamek Thurso East jest również często fotografowany przez miłośników krajobrazów i architektury.

Warto dodać, że okolice zamku, a w szczególności plaża Thurso East, są popularnym miejscem do uprawiania surfing w Szkocji i przyciągają wielu miłośników tego sportu.

Zamki Szkocji-Zamek Thurso
Zamki Szkocji-Zamek Thurso