Zamki Szkocji - Crathes

Zamki Szkocji-Zamek Crathes.Zamek Crathes to zamek położony w Aberdeenshire, w Szkocji, w pobliżu miasta Banchory. Zamek został zbudowany w XVI wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów szkockiej architektury obronnej. Jest znany ze swojego pięknego ogrodu i bogatej historii.
Zamki Szkocji - Crathes

Zamki Szkocji - Zamek Crathes

Zamek Crathes to zamek położony w Aberdeenshire, w Szkocji, w pobliżu miasta Banchory. Zamek został zbudowany w XVI wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów szkockiej architektury obronnej. Jest znany ze swojego pięknego ogrodu i bogatej historii.

Legenda mówi, że na terenie zamku Crathes straszy duch panny z zielonym szalem, znanego jako Zielony Duch. Według legendy, duch ten jest związany z historią zamku i zmarłej w tajemniczych okolicznościach córki jednego z właścicieli zamku.

Oprócz tej legendy, zamek Crathes ma bogatą historię i jest związany z wieloma innymi opowieściami. Podczas wojny domowej w XVII wieku zamek był wielokrotnie oblegany, a jego mieszkańcy brali udział w wielu bitwach i kampaniach. W XVIII i XIX wieku zamek przeszedł wiele zmian i modernizacji, ale zachował swoje pierwotne cechy i styl architektoniczny.

Dzisiaj zamek Crathes jest otwarty dla zwiedzających, którzy mogą zobaczyć wspaniałe wnętrza zamku, w tym wiele oryginalnych mebli, portretów i innych dzieł sztuki. Zamek jest również otoczony pięknym ogrodem, który jest popularnym miejscem do spacerów i pikników.

Warto dodać, że zamek Crathes jest jednym z najważniejszych zabytków Szkocji i jest uważany za jedno z najlepiej zachowanych przykładów szkockiej architektury obronnej. Jest to popularne miejsce turystyczne, odwiedzane przez tysiące ludzi każdego roku.


Zamki Szkocji-Zamek Crathes
Zamki Szkocji-Zamek Crathes
Zamki Szkocji-Zamek Crathes