Zamki Szkocji - Drum

Zamki szkocji-zamek Drum.Zamek Drum to zabytkowy zamek położony w południowo-wschodniej Szkocji, w pobliżu miasta Edinburgh. Zamek został zbudowany w XIII wieku przez rycerza Maurice'a de Berkeleya i pełnił funkcję warowni oraz siedziby rodu Berkeleyów.
Zamki Szkocji - Drum

Zamki Szkocji - Zamek Drum

Zamek Drum to zabytkowy zamek położony w południowo-wschodniej Szkocji, w pobliżu miasta Edinburgh. Zamek został zbudowany w XIII wieku przez rycerza Maurice'a de Berkeleya i pełnił funkcję warowni oraz siedziby rodu Berkeleyów.

W czasie XV wieku zamek przeszedł w ręce rodziny Crichton, a w XVI wieku został przebudowany przez ród Douglasów. W czasie wojen szkocko-angielskich zamek był wielokrotnie atakowany i zniszczony przez wojska angielskie.

W XIX wieku zamek przeszedł w ręce rodziny MacKenzie i został gruntownie odrestaurowany. W 1975 roku zamek został przekazany organizacji National Trust for Scotland, która zajmuje się jego utrzymaniem i prowadzeniem.

Dzisiaj zamek Drum jest otwarty dla zwiedzających i jest jednym z najbardziej popularnych zabytków Szkocji. W zamku można podziwiać wiele oryginalnych elementów architektonicznych, takich jak gotyckie łuki i okna, wieże i krenelaże.

Zamek Drum jest również znany ze swojego pięknego ogrodu, który obejmuje ponad 40 hektarów powierzchni. W ogrodzie można podziwiać liczne gatunki roślin, w tym różne gatunki drzew i krzewów, kwiaty, zioła i warzywa.

Zamek Drum jest również ważnym miejscem dla miłośników szkockiej kultury i historii. W zamku organizowane są liczne wydarzenia i festiwale, takie jak szkockie tańce, muzyka i sztuka. Zamek jest również popularnym miejscem do organizacji wesel i innych uroczystości.

Zamek Drum to nie tylko piękny przykład architektury zamkowej, ale również ważny ośrodek kulturalny i historyczny Szkocji. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, by poznać historię i kulturę tego pięknego kraju.


Zamki Szkocji-Zamek Drum
Zamki Szkocji-Zamek Drum
Zamki Szkocji-Zamek Drum
Zamki Szkocji-Zamek Drum