Zamki Szkocji - Kildrummy

Zamki Szkocji-Zamek Kildrummy.Zamek Kildrummy to zamek zbudowany w XIII wieku, położony w hrabstwie Aberdeenshire, w północno-wschodniej Szkocji. Zamek był w rękach wielu rodów szlacheckich, ale najbardziej znanym właścicielem był król Robert I Bruce
Zamki Szkocji - Kildrummy

Zamki Szkocji - Zamek Kildrummy

Zamek Kildrummy to zamek zbudowany w XIII wieku, położony w hrabstwie Aberdeenshire, w północno-wschodniej Szkocji. Zamek był w rękach wielu rodów szlacheckich, ale najbardziej znanym właścicielem był król Robert I Bruce, który w 1306 roku zdobył zamek w czasie walk o tron Szkocji.

Zamek Kildrummy zbudowany został z piaskowca i był jednym z największych zamków w Szkocji w swoich czasach. Zamek składał się z kilku budynków, w tym z wielkiej wieży, której pozostałości zachowały się do dzisiaj. W ciągu wieków zamek był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany, co spowodowało powstanie charakterystycznego dla niego stylu architektonicznego.

W czasie wojen o niepodległość Szkocji, zamek Kildrummy był kluczowym punktem strategicznym, a jego obrona była ważna dla kontroli nad północną częścią kraju. Po zwycięstwie nad Anglikami w bitwie pod Bannockburn w 1314 roku, Robert I Bruce kazał wzmocnić obronę zamku, aby zapobiec kolejnym atakom wrogów.

W XV wieku zamek przeszedł w ręce rodu Gordona, a w XVII wieku został opuszczony i popadł w ruinę. W XIX wieku zamek został zakupiony przez prywatnego właściciela i przeszedł renowację, która pozwoliła na jego odnowienie i otwarcie dla zwiedzających.

Dzisiaj zamek Kildrummy jest popularnym miejscem turystycznym i atrakcją dla miłośników historii i architektury. W zamku można podziwiać wiele interesujących elementów architektonicznych, takich jak gotyckie łuki i okna, a także piękne dekoracje i meble z epoki. Zamek oferuje również liczne atrakcje, takie jak wycieczki z przewodnikiem, pokazy historyczne i wystawy sztuki.

Zamek Kildrummy to ważny element dziedzictwa kulturowego Szkocji i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w kraju. To miejsce, które warto odwiedzić, by poczuć klimat szkockiej historii i kultury oraz podziwiać piękno szkockiej architektury zamkowej.


Zamki Szkocji-Zamek Kildrummy
Zamki Szkocji-Zamek Kildrummy