Odwiedziny w Zoo

Edynburskie zoo to idealne miejsce na relaksujący spacer. Rozległe tereny, pełne zieleni, ścieżki wijące się między wybiegami dla zwierząt i malownicze widoki na okolicę sprawiają, że można tam spędzić cały dzień, ciesząc się bliskością natury.
Odwiedziny w Zoo

Z wizytą w zoo wiąże się zawsze pewna magia, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Choć już wielokrotnie odwiedzaliśmy zoo w Edynburgu, postanowiliśmy ponownie się tam wybrać, korzystając z pięknej pogody. Tym razem jednak nie tylko zwierzęta były główną atrakcją naszej wizyty. Byliśmy również zaintrygowani nowymi wystawami: zwierzętami zbudowanymi z klocków LEGO oraz dinozaurami.

Spacer wśród Natury

Edynburskie zoo to idealne miejsce na relaksujący spacer. Rozległe tereny, pełne zieleni, ścieżki wijące się między wybiegami dla zwierząt i malownicze widoki na okolicę sprawiają, że można tam spędzić cały dzień, ciesząc się bliskością natury. Nawet jeśli nie planujemy szczegółowo zwiedzać wszystkich wybiegów, sam spacer w tak pięknej scenerii jest doskonałą formą odpoczynku.

Zwierzęta z Klocków LEGO

Jedną z głównych atrakcji naszej ostatniej wizyty była wystawa zwierząt zbudowanych z klocków LEGO. Kreatywność i precyzja, z jaką zostały wykonane te modele, robi wrażenie. Dla dzieci (i dorosłych!) to prawdziwa gratka – możliwość zobaczenia ulubionych zwierząt w zupełnie nowej formie.

Warto wspomnieć, że tego typu wystawy często towarzyszą różnym wydarzeniom i okazjom w zoo, a ich tematyka może się zmieniać, co sprawia, że każda wizyta może być nieco inna i równie fascynująca.

Dinozaury w Zoo

Drugą dodatkową atrakcją była wystawa dinozaurów. Realistyczne modele prehistorycznych gigantów przyciągają uwagę nie tylko najmłodszych. Dla fanów paleontologii to prawdziwa gratka. Wystawa nie tylko przedstawia imponujące modele, ale również edukuje, dostarczając ciekawych informacji o życiu tych niezwykłych stworzeń, które niegdyś władały Ziemią.

Ciekawostki i Fakty o Zoo w Edynburgu

Zoo w Edynburgu zostało otwarte w 1913 roku i od tego czasu nieprzerwanie przyciąga tłumy odwiedzających. Jest domem dla ponad 1,000 zwierząt, reprezentujących 200 gatunków.Jedną z najbardziej znanych atrakcji zoo jest "Penguin Parade" – codzienny spacer pingwinów poza ich wybiegiem, który zyskał sławę na całym świecie.

Wcześniejsze wystawy, które odbywały się w Zoo

Lampiony
Kolejna świetlna dekoracja do zwiedzania. Tym razem Lampiony z postaciami z Chińskich legend. Są i smoki ,elfy i inne postacie.
Wystawa lamp-Dinozaury
Rok temu o tej samej właściwie porze byliśmy na wystawie lampionów chińskich. Teraz podobna wystawa jednak tematyką były Dinozaury. Tak jak poprzednio wygląda to dosyć efektownie w nocy. Wystawa odbyła się już drugi raz z rzędu Zoo Edynburgu i zazwyczaj jest od grudnia do stycznia. Poprzednia wystawa lampionów