Zamki Szkocji - Fyvie

Zamki Szkocji-Zamek Fyvie.Zamek Fyvie (ang. Fyvie Castle) to zamek położony na północnym wschodzie Szkocji, około 40 kilometrów na północ od miasta Aberdeen. Zamek Fyvie jest jednym z najlepiej zachowanych zamków szkockich i jednocześnie jednym z najpiękniejszych.

Zamki Szkocji - Fyvie

Zamki Szkocji - Zamek Fyvie

Zamek Fyvie (ang. Fyvie Castle) to zamek położony na północnym wschodzie Szkocji, około 40 kilometrów na północ od miasta Aberdeen. Zamek Fyvie jest jednym z najlepiej zachowanych zamków szkockich i jednocześnie jednym z najpiękniejszych.

Zamek został zbudowany w XIII wieku jako zamek obronny, a jego dzisiejszy wygląd zawdzięcza przebudowie przeprowadzonej w XVI wieku. W kolejnych wiekach zamek był wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany, m.in. w XVIII wieku dodano nowe skrzydło w stylu georgiańskim.

Wnętrza zamku Fyvie zachowały wiele oryginalnych elementów, takich jak drewniane boazerie, rzeźbione kominki i piękne sklepienia. Warto zwrócić uwagę na bogato zdobione sypialnie, jadalnię i salę balową.

W zamek Fyvie związana jest także niezwykła legenda. Według niej w jednej ze sypialni zamieszkuje duch pięknej Elspeth Gray, która zginęła w tajemniczych okolicznościach w XVI wieku. Legenda mówi, że duch Elspeth powraca co roku na noc Walpurgii, by szukać swojego zaginionego pierścionka.

Zamek Fyvie jest dziś udostępniony do zwiedzania i oferuje bogatą ekspozycję poświęconą historii zamku i jego mieszkańców. Zamek jest również często wykorzystywany jako miejsce organizacji różnego rodzaju wydarzeń, takich jak wesela czy bankiety.

Zamek Fyvie to jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zamków w Szkocji, które przyciąga turystów swoją historią i niezwykłą atmosferą.


Zamki Szkocji-Zamek Fyvie
Zamki Szkocji-Zamek Fyvie
Zamki Szkocji-Zamek Fyvie
Zamki Szkocji-Zamek Fyvie
Zamki Szkocji-Zamek Fyvie
Zamki Szkocji-Zamek Fyvie