Szkocka krowa

Zanim przyjechałem do Szkocji, zrobiłem rozeznanie, co mnie tu czeka. Z wyjątkiem pięknych krajobrazów i zamków to właśnie te szkockie krowy zwane ładnie highland cow.
Szkocka krowa

Szkockie krowy Highland - symbole Szkocji

Zanim przyjechałem do Szkocji, zrobiłem rozeznanie, co mnie tu czeka. Z wyjątkiem pięknych krajobrazów i zamków, to właśnie te szkockie krowy Highland były dla mnie największą atrakcją.

Highland cow to rasa szkockich krów, która jest znana ze swoich długich, grubych włosów i rogów. Są one bardzo odporne na trudne warunki klimatyczne, dlatego doskonale nadają się do hodowli w Szkocji, gdzie panuje surowy klimat.

Krowy Highland są bardzo inteligentne i przyjazne. Często są hodowane na farmach i w rezerwatach przyrody, gdzie są popularnymi atrakcjami turystycznymi. Są także cenione jako zwierzęta domowe, ponieważ są spokojne i łatwe w obcowaniu.

Oprócz walorów estetycznych, krowy Highland są również cennym źródłem mięsa i mleka. Ich mięso jest soczyste i aromatyczne, a mleko jest bogate w składniki odżywcze.

Moje spotkanie z krowami Highland

W czasie mojego pobytu w Szkocji miałem okazję zobaczyć krowy Highland na żywo. Spotkałem je w wielu miejscach, m.in. na wzgórzach, w lasach i na farmach.

Pamiętam szczególnie spotkanie z krowami Highland w pobliżu zamku Glamis. Krowy pasły się na łące, otoczone przez góry i jezioro. Były bardzo spokojne i nie bały się ludzi. Można było podejść do nich i je pogłaskać.

To było dla mnie niezapomniane doświadczenie. Krowy Highland to bardzo piękne i majestatyczne zwierzęta, które są symbolem Szkocji. Dosyć dużo ich już tu widziałem a te pasły się kolo zamku Glamis.