Staffin-plaża dinozaurów

Staffin dinozaury.Plaza w szkocji ze śladami dinozaurów.
Staffin-plaża dinozaurów

Staffin jest to mała miejscowość na wyspie w Szkocji- Isle of Skye. Znaleziono tam kilka śladów dinozaurów i z tego, co wiem, nadal szukają. Ślady są dosyć dobrze zachowane w kamieniu. Nieopodal zjazdu do miejsca odcisków dinozaurów znajduje się tez muzeum, gdzie można znaleźć  więcej informacji na ten temat. Dawno tam nie byliśmy ,ale właśnie w tym roku chciałbym znowu się tam wybrać.

Odciśnięty ślad dinozaura na Staffin Bay. Ślad należy do dinozaura Megalosaurus i ma około 160 milionów lat. Jeszcze trochę ich w okolicy znaleźli, ale nie udało mi się ich znaleźć. Zdjęcia ze Staffin bay pojawią się wkrótce. Jest to na pewno wyjątkowe miejsce na Isle of Skye.

Odcisk dinozaura Staffin jest jednym z wielu śladów pozostawionych przez dinozaury na wyspie Skye. W Skye można znaleźć odciski dinozaurów różnych gatunków, w tym mięsożernych teropodów, roślinożernych sauropodów i ornitopodów.

Odcisk dinozaura Staffin jest szczególnie interesujący ze względu na to, że pozwala na poznanie sposobu poruszania się dinozaurów i ich rozmiarów. Dzięki temu odkryciu naukowcy są w stanie lepiej zrozumieć historię ewolucji dinozaurów i ich oddziaływania na środowisko naturalne.


Ślad przeszłości
Ślad dinozaura odbity w skale.
Odcisk dinozaura na plaży w Staffin.