Old Man of Storr.

Old Man of Storr to charakterystyczna skała na wyspie Skye w Szkocji, która przyciąga turystów z całego świata. Jest to olbrzymia skała o wysokości ponad 50 metrów, która wznosi się na stromym stoku wzgórza.
Old Man of Storr.

Miejsce trochę się zmieniło od naszej ostatniej wizyty. Wielki parking i toalety. Zupełnie inaczej jak ostatnio. Wybraliśmy się tam dosyć wcześnie, więc było bardzo mało ludzi. W drodze powrotnej już niestety tłumy więc zrobiło się ciasno i głośno. Tym razem miejsce bardziej przypominało Mordor, ponieważ co chwila nachodziła mgła na wzgórza. Krajobraz z Old Man of Storr był wykorzystany w najnowszym serialu Wiedźmin. Mieściła się tu siedziba wiedźminów Kaer Morhen.

Old Man of Storr to charakterystyczna skała na wyspie Skye w Szkocji, która przyciąga turystów z całego świata. Jest to olbrzymia skała o wysokości ponad 50 metrów, która wznosi się na stromym stoku wzgórza.

Według jednej z legend Old Man of Storr to jeden z trzech gigantów, którzy zostali zaproszeni na wyspę przez miejscowych ludzi, aby zbudować most pomiędzy wyspą Skye i kontynentem. Giganci rozpoczęli budowę mostu, ale zostali zdradzeni przez ludzi, którzy zabili jednego z nich, powodując, że most nigdy nie został ukończony. Pozostałe skały na wzgórzu to pozostałości po pracach gigantów, które nie zostały ukończone.

Z innej legendy wynika, że Old Man of Storr to pozostałość po włóczni, którą rzucał gigant w swojego wroga.

Old Man of Storr to również popularne miejsce dla miłośników wspinaczki, którzy chętnie podchodzą do skały, by podziwiać niesamowite widoki na okolicę. Dla tych, którzy nie są wspinaczami, dostępna jest łatwiejsza ścieżka, która prowadzi przez piękne krajobrazy i daje możliwość podziwiania olbrzymiej skały z bliska.

Old Man of Storr to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie Skye i jedno z najbardziej znanych symboli Szkocji.


Poprzednie posty z Old Man of Storr
Old man of Storr
The Old Man of Storr na wyspie Skye jest najbardziej majestatycznym miejsciem na wyspie. Wycieczka na Skye nie może odbyć się bez zwiedzenia tego miejsca. Jest najbardziej spektakularny widok na wyspie i obowiązkowe miejsce do zwiedzenia fanom dzikich krajobrazów. Prometeusz z 2012 roku również był…
Isle of Skye - Szkocja
Wyspa ta jest znana z urzekających krajobrazów jakie można podziwiać w Szkocji.Tym razem specer w okolicach Old men of Storr.