Zamki Szkocji - Claypotts

zamki-szkocji-zamek-claypotts.Zamek Claypotts to niewielki zamek znajdujący się w pobliżu miasta Dundee na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Został zbudowany w 1569 roku dla Johna Strachana, lokalnego właściciela ziemskiego, i stanowi przykład typowego szkockiego zamku wiejskiego.
Zamki Szkocji - Claypotts

Zamki Szkocji - Zamek Claypotts

Zamek Claypotts to niewielki zamek znajdujący się w pobliżu miasta Dundee na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Został zbudowany w 1569 roku dla Johna Strachana, lokalnego właściciela ziemskiego, i stanowi przykład typowego szkockiego zamku wiejskiego.

Zamek Claypotts składa się z trzech skrzydeł otaczających dziedziniec. Budynek posiada charakterystyczną cylindryczną wieżę, która została dodana w XVII wieku. Zamek przeszedł wiele zmian i modernizacji w ciągu wieków, a w latach 70. XX wieku przeszedł gruntowną renowację.

Obecnie zamek Claypotts jest prywatną własnością i nie jest otwarty dla zwiedzających. Jednakże, ze względu na jego interesującą historię i architekturę, zamek stanowi popularny cel wycieczek turystycznych w regionie.


Zamki Szkocji-Zamek Claypotts
Zamki Szkocji-Zamek Claypotts
Zamki Szkocji-Zamek Claypotts