Jesienny spacer

Dzisiaj mieliśmy trochę wolnego czasu, więc wyszliśmy się trochę przewietrzyć i pooglądać złote liście. Trochę jednak jeszcze za wcześnie na typowo jesienne kolory, ale kilka zdjęć zrobiłem. Może bardziej na początku listopada będzie trzeba się wybrać, by już wszystkie liście opadły.

Jesienny spacer

Dzisiaj pogoda dopisała i udało nam się wyrwać na krótki, jesienny spacer. Słońce nieśmiało przebijało się przez chmury, a w powietrzu unosił się charakterystyczny, orzeźwiający zapach. Pod nogami szeleściły złociste liście, a drzewa powoli przybierały barwy jesieni.

Chociaż do pełni jesiennego rozkwitu jeszcze daleko, to już teraz można dostrzec pierwsze oznaki nadchodzącej pory roku. Brązy, żółcie i rudości powoli wyłaniają się z zieleni liści, tworząc niepowtarzalny, malowniczy krajobraz.

Mimo, że pogoda dopisała, a spacerek był przyjemny, to muszę przyznać, że prawdziwie jesienne kolory dopadną nas pewnie dopiero w listopadzie. Wtedy też liście całkowicie opadną z gałęzi, tworząc na ziemi kolorowy dywan, a my będziemy mogli w pełni podziwiać magię tej pory roku.

Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł wybrać się na kolejny jesienny spacer i uchwycić tę przepiękną aurę na zdjęciach. A Wy, czekacie na jesień? Gdzie lubicie chodzić na jesienne spacery? Podzielcie się swoimi ulubionymi miejscami w komentarzach!