Glen Etive

Glen Etive

Glen Etive to malownicza dolina położona w zachodniej części Szkocji, na obszarze Highlands. Glen Etive jest jednym z najpiękniejszych zakątków Szkocji, z pięknymi krajobrazami, nieskazitelnie czystymi strumieniami i jeziorami, malowniczymi wodospadami i wzgórzami porośniętymi wrzosami.

Glen Etive ma długość około 18 kilometrów i prowadzi do jeziora Etive, które jest jednym z najpiękniejszych jezior w Szkocji. Wzdłuż doliny biegnie kręta droga, która oferuje piękne widoki na okolicę i jest jednym z najpiękniejszych odcinków szkockich dróg.

Glen Etive to doskonałe miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej, którzy mogą cieszyć się pięknymi krajobrazami i spokojem tej dzikiej i nieskażonej okolicy. Dolina jest także popularnym miejscem dla wędkarzy, którzy mają tu okazję połowić łososie i pstrągi w malowniczych strumieniach.

W Glen Etive znajduje się wiele punktów widokowych, z których można podziwiać piękno tej okolicy. Jednym z najpiękniejszych jest Buachaille Etive Mor, imponująca góra, która jest jednym z najbardziej znanych symboli Szkocji.

Dla miłośników filmów warto dodać, że Glen Etive stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów w filmie o Jamesie Bondzie - "Skyfall". W jednej z najsłynniejszych scen filmu, samochód Bonda przejeżdża malowniczą drogą wzdłuż doliny, co pozwala zobaczyć piękno tej okolicy.

Glen Etive- Szkocja
Glen Etive - Szkocja