Lopud

Kończąc urlop w Chorwacji zawsze zatrzymujemy się na kilka dni na Lopud. Miejsce, w którym można odpocząć. Jest to mała wyspa, gdzie nie ma samochodów, więc można delektować się świeżym powietrzem. Tym razem była dodatkowa „atrakcja”, bo w tym samym czasie na urlopie tutaj był David Beckham.
Lopud

Kończąc urlop w Chorwacji zawsze zatrzymujemy się na kilka dni na Lopud. Miejsce, w którym można odpocząć. Jest to mała wyspa, gdzie nie ma samochodów, więc można delektować się świeżym powietrzem. Tym razem była dodatkowa „atrakcja”, bo w tym samym czasie na urlopie tutaj był David Beckham z rodziną. Z racji tego, że jak wspomniałem, wyspa jest mała, to udało ich się widzieć kilka razy. Zatrzymali się w luksusowych apartamentach koło przylegającego klasztoru z ogrodami i z racji tego nie można było go zwiedzać, a taki był nasz plan. Może następnym razem się uda. Na Lopud jest wszystko, co jest potrzebne. Restauracje, bary i sklepy. Oczywiście najważniejsze dla wielu są plaże, które tutaj się piaszczyste. Wyspa jest dosyć zalesiona, więc też jest masę szlaków do spacerów. Jednak trzeba pamiętać, że w lecie jest tu dosyć gorąco ,więc czasami ciężko jest spacerować, zwłaszcza po górzystym terenie.

Oto kilka atrakcji i ciekawostek związanych z wyspą Lopud:

  1. Sunj Beach - Sunj Beach to jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Lopud. Jest to piaszczysta plaża, która jest idealna dla rodzin z dziećmi.
  2. Ruiny benedyktyńskiego klasztoru - W pobliżu centrum miasta znajdują się ruiny benedyktyńskiego klasztoru z XIV wieku. To miejsce oferuje piękne widoki na wyspę i okolicę.
  3. Fortezza - Fortezza to zabytkowa forteca z XV wieku, która została zbudowana na wzgórzu. Fortezza oferuje wspaniałe widoki na wyspę i okolicę.
  4. Zamek Gučetić - Zamek Gučetić to zabytkowy zamek, który został zbudowany w XV wieku. Zamek jest otoczony pięknym parkiem i ogrodem.
  5. Spacer po wyspie - Wyspa Lopud jest mała i mało zaludniona, co czyni ją idealnym miejscem do spacerów i wędrówek pieszych. Wzdłuż wybrzeża i w głębi lądu znajduje się wiele pięknych szlaków turystycznych, które prowadzą do pięknych miejsc na wyspie.
  6. Szlaki rowerowe - Wyspa Lopud oferuje także wiele szlaków rowerowych dla miłośników kolarstwa. Szlaki są różnej długości i stopnia trudności, co czyni je odpowiednimi dla różnych poziomów umiejętności.

Wyspa Lopud to piękne miejsce, które jest idealne dla turystów szukających wypoczynku, relaksu i pięknych widoków. Znajduje się ona w pobliżu Dubrownika, co czyni ją łatwo dostępną dla turystów, którzy chcą zwiedzić okolicę.


☀️
Poprzednie wizyty na Lopud
Lopud - Chorwacja
I niestety juz koniec naszej kolejnej wizyty na chorwackiej wyspie Lopud. Wyspa ta jest naszym ulubionym miejscem na odpoczynek. Nie ma na niej samochodów co dla nas jest dużym atutem jeśli chodzi o odpoczynek i relax. Na wyspie jest wszystko co potrzeba bo i są baseny ,plaże i pyszne jedzenie.
Lopud 2 - Chorwacja
Cześć druga z kolejnymi zdjęciami z chorwackiej wyspy Lopud ,na której byliśmy w lipcu :)

Twarz jest częścią muru na starej kapliczki ,która znajduje się na wyspie Lopud w Chorwacji.

Photo by D Grom / Unsplash

Kolejna cyfra